Firma REGULUS

Firma REGULUS, z siedzibą w Poznaniu, powstała w drugiej połowie lat 80-tych XX-wieku, pierwotnie jako spółka z o.o., a od 1990 roku jako firma prywatna REGULUS dr inż. Zygmunt Liszyński.

Podstawowym profilem naszej działalności jest automatyka przemysłowa i elektroenergetyczna oraz komputerowe systemy kontrolno-pomiarowe. Nasi klienci to - pośrednio i bezpośrednio - zakłady energetyczne i spółki dystrybucyjne w całej Polsce, producenci i dostawcy rozdzielni, elektrownie i elektrociepłownie, elektrownie wiatrowe, wodne i biogazownie, kogeneracje, farmy fotowoltaiczne, zakłady przemysłowe, szpitale, huty, kopalnie i przemysł spożywczy.
Tysiące urządzeń pracujących na terenie całego kraju, to najlepsza gwarancja jakości i solidności naszej pracy.

Nasze najnowsze opracowanie to: Uniwersalny Sterownik Pola uREG marki REGULUS (wcześniej, do końca lipca 2013, pod nazwą uCZIP).

Czytaj więcej...

Rys Historyczny

Wcześniej, ponad 25 lat na rynku zaowocowało opracowaniem i wyprodukowaniem wielu typów urządzeń, z których najbardziej znane, to:

- Mierniki stopnia skompensowania prądów ziemnozwarciowych serii MSK-3 i MSK-4, wraz z wymuszalnikami sekcyjnymi WS-4. Do dziś wiele z tych urządzeń nadal pracuje w zakładach energetycznych.

- Zabezpieczenia silników asynchronicznych ZS-M1 i transformatorów ZT-M1 (współprodukowanych z firmą REFA S.A. Świebodzice, później GEC Alsthom / ALSTOM T&D / Areva T&D);

- W latach 1994-2011 firma REGULUS była głównym dostawcą płyt głównych, rozwiązań sprzętowych oraz całości oprogramowania systemowego (w tym systemu czasu rzeczywistego) i aplikacyjnego dla zabezpieczeń rodziny CZIP i CZIP-1234 sprzedawanych przez firmę PPH Polon - ZELMECH (później RELPOL S.A.).
Pełne oprogramowanie do zabezpieczeń CZIP i CZIP-1234 dostępne jest nadal na serwerze firmy REGULUS.

W okresie współpracy powstały dodatkowe urządzenia, takie jak:

 • zabezpieczenia silników asynchronicznych CZIP-1M;
 • mierniki stopnia skompensowania prądów ziemnozwarciowych rodziny CZIP-4Q, wraz z wymuszalnikami sekcyjnymi WS-4;
 • urządzenia pomocnicze: adaptery komunikacyjne CZIP-D, układy wspomagające obwód alarmu CZIP-A, kalibratory zegarów CZIP, etc.
 • Czytaj więcej...

  Nasza Misja

  Misją firmy REGULUS jest dostarczanie najnowszych rozwiązań sprzętowych i programowych zgodnych z wymaganiami obecnego, dynamicznie zmieniającego się rynku.

  Dokładając pełni starań dostarczamy na rynek rodzinę najnowocześniejszych swobodnie programowalnych sterowników uREG.

  Sterowniki uREG, wraz z unikatowym w skali światowej oprogramowaniem edytora i debuggera, pozwalają zdefiniować każdą aplikację realizującą kryteria zabezpieczeniowe i automatyki. Projektanci otrzymali narzędzie, dzięki któremu nie są skrępowani ograniczeniami sprzętowymi i programowymi. Mogą realizować pełne logiki wewnątrz urządzenia redukując zewnętrzne automatyki przekaźnikowe. Jedynym ich ograniczeniem jest... WYOBRAŹNIA.

  Zdjęcia Galeria

  Kontakt z nami

  60-649 Poznań
  ul. Piątkowska 122 / 9-10

  NIP: 781-004-39-67
  REGON: 630519250
  Telefon: +48 61 8233748
  FAX: +48 61 8233748
  GSM: 601 707895
  E-mail: regulus(at)post.pl